Історія ORT’a

ОРТ - «Общество ремесленного и сельскохозяйственного труда» (рос.) - було засновано в 1880 році в Санкт-Петербурзі для навчання єврейської молоді сільськогосподарськійта ремісничій майстерності.

Ініціаторами його створення були відомий в Росії письменник і вчений Микола Бакст, впливовий залізничний магнат Самуїл Поляков і барон Горацій де Гінцбург, фінансист і банкір. До початку Першої світової війни ОРТ відкрив свої ремісничі школи у багатьох містах Російської імперії від Санкт-Петербурга до Одеси.

Після Жовтневої революції діяльність ОРТа поширилася в Європі. У 1921 році на конференції в Берліні був зареєстрований Всесвітній союз ОРТ.

З початком Другої світової війни штаб-квартира ОРТ перемістилася з Берліна до Парижа, а в 1979 р - до Лондона. Всесвітній ОРТ об'єднав роботу союзу в різних країнах. Зберігши первісну російську абревіатуру «ОРТ», World ORT став розшифровувати свою назву як Organisation for Educational Resources and Technological Training (Освітні ресурси і технологічний тренінг). Всесвітній ОРТ – це найстаріша і найбільша в світі неурядова, неполітична, нерелігійна і некомерційна освітня організація.
З моменту свого заснування в 1880 році, Всесвітній ОРТ допоміг більш ніж 3 мільйонам людей через світову мережу шкіл, коледжів, навчальних центрів та програм.

Всесвітній ОРТ має досвід роботи більш ніж в ста країнах на п'яти континентах. Щорічно в його школах і коледжах, інститутах та навчальних центрах навчається більш ніж 200 тисяч чоловік, а педагогічний штат складається з 16000 висококваліфікованих фахівців, які викладають більш ніж на 20 мовах світу.

Головна мета та суть діяльності представництв ОРТу полягає у підвищенні рівня життя і добробуту через навчання і освіту, як єврейського народу, так і інших народів світу.