Історія ЗЛ “ОРТ – АЛЄФ”

ЗАПОРІЗЬКИЙ ЛІЦЕЙ “ОРТ-АЛЄФ” ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ліцей існує з 1992 року. Його відкриття було справжнім проривом у справі відродження єврейської культури в Запоріжжі. На початку роботи  в десяти класах ліцею навчався 171 учень.

У 2005 році ліцей розпочав співпрацю з Всесвітньою організацією ОРТ (Освітні Ресурси і Технологічний тренінг). У зв’язку з цим було змінено назву і Статут ліцею. Заклад освіти  став іменуватися Запорізький ліцей «ОРТ-Алєф» Запорізької міської ради Запорізької області. У 2021/2022 навчальному році в гімназії отримують освіту 453 учня у 8 класах початкової школи та 14 класах середньої і старшої школи. 

Гімназія має І-ІІІ ступені навчання. Учні вивчають 3 мови: українську, англійську, іврит; предмети єврейського національного циклу: історію та традиції єврейського народу, єврейську літературу, географію Ізраїлю. Особлива увага приділяється предметам інформаційно-технологічної галузі, а саме: дизайн і технології, технічна творчість, цифрова і медіаграмотність, інформатика та інформаційні технології. В позаурочний час зацікавлені учні відвідують гуртки з робототехніки, фото- і відеотехнологій, «Лего»-конструювання, програмування Скретч, 3D-моделювання. Основи STEM-освіти учні пізнають під час роботи гуртка «Наука і технологія».  

Педагогічний колектив складають досвідчені вчителі, серед яких 65% мають вищу кваліфікаційну категорію, 11,6% – першу категорію; 37,2% мають педагогічне звання «учитель-методист», 20,9% – «старший учитель». Педагоги не тільки надають міцні знання дітям, а й підтримують у гімназії атмосферу творчості, свободи, взаєморозуміння, тепла та любові. 

Показником ефективності освітньої та виховної роботи в ліцеї є успішні результати участі учнів в міжнародних, всеукраїнських, регіональних предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях та вікторинах, в тому числі з предметів єврейського етнокультурного компоненту та технологій. Гімназисти традиційно беруть участь у Марші Життя в Європі; навчальних поїздках за програмою «Маса Шорашим» («Коріння») Україною, Білорусією, країнами Балтії; за програмою «Маса шелі ле Ісраель» містами Ізраїлю.