Антибулінгова політика гімназії

Алгоритм реагування на випадки булінгу (цькування) в ЗЄГ «ОРТ-Алєф»

ОсобаДії
Директор – голова Комісії з розгляду випадків булінгу -Затверджує схвалений педагогічною радою план заходів, спрямований на запобігання та протидію булінгу в гімназії.
 – У разі отримання повідомлення про випадок булінгу:
       у строк до однієї доби повідомляє сектор ювенальної превенції      Запорізького районного управління поліції ГУНП у Запорізькій обл. та територіальний відділ освіти Вознесенівського району; принаймні одного з батьків неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу;
       за потреби викликає бригаду екстреної медичної допомоги.
 – Здійснює прийом заяв та/ або повідомлень (у письмові чи усній формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації) про випадки булінгу (цькування).
 – Затверджує постійний склад Комісії з розгляду випадків булінгу та визначає обов’язки її членів.
 – Розглядає заяви та призначає засідання не пізніше 3-х робочих днів з часу отримання повідомлення про булінг.
 – Доводить до відома учасників освітнього процесу рішення Комісії згідно з протоколом засідання та здійснює контроль за їх виконанням.
Заступник директора з виховної роботи – заступник голови Комісії з розгляду випадків булінгу -Розробляє та оприлюднює план заходів, спрямований на запобігання та протидію булінгу в гімназії.
 -Проводить моніторинг ефективності виконання плану та вносить (за потреби) до нього зміни.
Практичний психолог, соціальний педагог – член Комісії –При отриманні інформації/повідомлення та/або у ситуації особистого виявленняфакту булінгу або загрози його вчинення передає інформацію для подальшого реагування директору гімназії.
·        Може провести первинне опитування однієї чи всіх сторін випадку цькування, зокрема, якщо це – неповнолітні особи.
·         Не залишає дитину наодинці.
Здійснює психологічний та соціально-педагогічний супровід застосування заходів виховного впливу, прийнятих в гімназії, у класі, в якому стався випадок булінгу (цькування), у межах своїх посадових обов’язків.
Педагогічні та інші працівники гімназіїПри отриманні інформації/повідомлення та/або у ситуації особистого виявленняфакту булінгу або загрози його вчинення передають інформацію для подальшого реагування директору гімназії.
Вживають невідкладних заходів для припинення небезпечної ситуації.
За потреби надають первинну домедичну допомогу та викликають бригаду екстреної медичної допомоги.
За потреби звертаються до територіальних органів Нацполіції.
Повідомляють принаймні одного з батьків неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу.
Учні гімназіїВиконують Правила для учнів гімназії.
Дитина, яка зіткнулася з булінгом (цькуванням) чи підозрює наявність випадку, звертається з повідомленням (у письмові чи усній формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації) до будь-якого працівника гімназії, якому вона довіряє.